Celkom neoficiálne ich môžeme nazvať drobnými, či drobnokvetými cibuľovinami. Ich hlavnou výhodou je veľmi dynamický rast, rýchle kvitnutie a tiež aj rýchly koniec listov. Za pomerne krátke obdobie z cibuľky vyrastie kvet i listy. Občas sa dokonca stáva, že listy začínajú žltnúť ešte pred tým, než sa do plnej krásy rozvinú ich kvety. V prípade drobnejších druhov táto vlastnosť nie je príliš bežná a keď sa už objaví, obvykle to nevadí.
Je to preto, že drobnokveté druhy cibuľovín obvykle dorastajú do menších veľkostí. Pre túto vlastnosť sa MIMORIADNE hodia ako podrast do trvalkových, ale i kombinovaných záhonov. Dobrou voľbou rastlinného sortimentu (včítane cibuľovín) sa dá dosiahnuť výrazné predĺženie sezóny kvitnúcej záhrady.
Tieto cibuľoviny sa hodia takmer do každej spoločnosti neskoro sa prebúdzajúcich druhov. Z kríkov sú to napríklad hortenzie, bradavce, drobné tavoľníky, nízke odrody budlejí, ale i rôzne nižšie typy ruží. Z trvaliek k výborným spoločníkom drobných cibuľovín patria napríklad funkie či paprade. Ich neskoro rozvíjajúce sa listy vyrastajú práve vo chvíli, keď listy cibuľovín prestávajú byť atraktívne.
Okrem pomerne dobre známych krókusov do tejto skupiny patria tavolíny, snežienky, nízke sasanky, chochlačky, chionodoxy, niektoré cesnaky, modrice či skromné botanické tulipány. Vpustenie týchto nízkych cibuľovín do záhrady je jednou z veľmi efektívnych ciest urobiť tento náš priestor viacej prívetivým pre ľudí a užitočný pre hmyz.